Tuloksia 2017/ Results 2017
Eivät ajantasalla/ Not fully updated


Omat koirat / Own dogs


Ridon Hennet Hypnotiq "Soda"
- 14.1.2017 Kajaani, Veli-Pekka Kumpumäki
VAL ERI4 / CH EXC4
- 8.4.2017 Kaunas, Lithuania,  Mariya Werbitskaja
VAL ERI2 / CH EXC2
- 11.6.2017 Kuusamo,  Marjo Järventölä
VAL ERI1, SA / CH EXC1, CQ

Just In Time del Basaburua "Justin"
- 8.4.2017 Kaunas, Lithuania,  Mariya Werbitskaja
AVO ERI1, PU1, VSP, SERT / Open Exc1, BM1, BOS, CAC
- 9.4.2017 Kaunas, Lithuania,  Tatjana Romanovskaja
AVO ERI1, PU1, VSP, SERT / Open Exc1, BM1, BOS, CAC
- 29.4.2017 Kiuruvesi,  Juha Putkonen
AVO ERI1, SA, PU1, VSP, SERT / Open Exc1, CQ, BM1, BOS, CAC
- 20.5.2017 Riika, Latvia, Maker Lewandowski
AVO ERI1, SA, PU1, VSP, SERT / Open Exc1, CQ, BM1, BOS, CAC
- 21.5.2017 Riika, Latvia (NF-speciality), George Schogol
AVO ERI1, SA, PU2, LNLK avoimen luokan Club Winner 2017 / Open Exc1, CQ, BM2, LNLK Open Class Club WInner 2017
- 21.5.2017 Riika, Latvia,  Inese Pablaka
AVO ERI1, SA, PU2, SERT / Open Exc1, CQ, BM2, CAC
- 11.6.2017 Kuusamo,  Anita Al-Bachy
AVO EH1 / Open VG1
- 18.6.2017 Tromssa, Norway,  Freddie Klindrup
AVO ERI1, SA, PU1, VSP, SERT, CACIB / Open Exc1, CQ, BM1, BOS, CAC, CACIB

Pepperita´s kasvatit / Pepperita´s offspring


Pepperita's Piece of My Heart "Lysti"
- 27.5.2017 Uurainen, Jan Simolin
alo-luokka 57/100, sijoitus 2/7 / novice class 57/100 points, placed 2/7
- 28.5.2017 Uurainen, Jan Simolin
alo-luokka 65/100, III-tulos, sij. 2/7 / novice class 65/100 points, placed 2/7
- 11.6.2017 Kuusamo,  Anita Al-Bachy
AVO ERI1, SA, PN2, v-sert / Open Exc1, CQ, BB2, res-cac

Tuloksia 2016/ Results 2016

Omat koirat / Own dogs

Goldbear's Youmustbejoking ''Mani''
- 2.4.2016, Kemijärvi, Tuula Savolainen
VET ERI1, SA, PN3, VSP-VET/ VET EXC1, SQ, BB3, BOS-VET
- 15.5.2016, Nurmo, Teija Salmi-Aalto
VET ERI2, SA/ VET EXC2, CQ
- 4.6.2016, Kuhmo, Anita Al-Bachy
VET ERI1, SA, PN1, VSP, ROP-VET, BOS2-VET/ VET EXC1, SQ, BB1, BOS, BOB-VET, BIS2-VET
- 27.8.2016, Kuopio, Barbara Finch
VET EH/ VET VG
- 28.8.2016, Yppäri, Anita Al-Bachy
VET ERI1, SA, PN4, VSP-VET/ VET EXC1, SQ, BB4, BOS-VET
- 18.9.2016, Oulu, Oliver Simon
VET ERI1, SA, PN2, ROP-VET/ VET EXC1, SQ, BB2, BOB-VET

Ridon Hennet Hypnotiq "Soda"
- 18.9.2016 Oulu, Tina Pehar
VAL ERI1, SA / CH EXC1, CQ
- 28.8.2016, Yppäri, Tuula Savolainen
VAL ERI1, SA, PN3 / CH EXC1, CQ, BB3 
- 13.8.2016, Överkalix, Sweden 
VAL ERI2 / CH EXC2 
- 4.6.2016 Kuhmo, Anita Al-Bachy
VAL ERI2 / CH EXC1 
- 15.5.2016, Nurmo, Teija Salmi-Aalto
VAL ERI2, SA / CH EXC2, CQ, 

Flyer Rojaus Bernas "Tomas"
- 18.9.2016 Oulu, Tina Pehar
JUN EH3 / JUN VG3
- 28.8.2016, Yppäri, Tuula Savolainen
1KP, ROP-pentu / 1 HP, BOB-puppy
- 10.9.2016, Siikajoki, Anita Al-Bachy
1KP, ROP-pentu / 1 HP, BOB-puppy

Pepperita's One Heart Full of Joy "Hayden"
- 30.1.2016, Narva, Estonia
JUN EH/ JUN VG
- 31.1.2016 Narva, Estonia
JUN ERI2, SA, PN3/ JUN EXC2, SQ, BB3
- 26.3.2016, Imatra, Roberto Schill
JUN ERI1/ JUN EXC1

Pepperita's One Coconut'n'Some Rum "Rommi"
- 30.1.2016, Parkano, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
JUN ERI1 / JUN EXC1

Pepperita's Happy When It Rains "Alma"
- 18.9.2016, Oulu, Tino Pehar
JUN ERI2 / JUN EXC2

Goldbear's Amber Rose "Muska"
- 30.1.2016 Narva, Estonia
JUN ERI 2, SA, PN4/ JUN EXC2, SQ, BB4
- 31.1.2016, Narva, Estonia
JUN EH/ JUN VG
- 9.7.2016, Oulu, Pirjo Aaltonen
JUN ERI1/ JUN EXC1

Pepperita´s kasvatit / Pepperita´s offspring

Pepperita's Piece of My Heart "Lysti"
- 27.8.2016, Kuopio, erikoisnäyttely Barbara Finch
AVO ERI/ Open EXC
- 21.8.2016 Oulu, Jyrki Heino
alo-luokka 74/100, III-tulos/ novice class 74/100
- 10.9.2016 Tampere, Jyrki Heino
alo-luokka 68/100, III-tulos/ novice class 68/100
- 11.9.2016 Tampere, Jyrki Heino
alo-luokka 74/100, III-tulos/ novice class 74/100
- 18.9.2016, Oulu, Oliver Simon
AVO ERI/ Open EXC

Pepperita's Piece of Cake "Rene"
- 29.6.2016 Masku, Pasi Dunderfelt
voittaja-luokka 65/100, III-tulos/ winner class 65/100
- 11.7.2016 Masku, Monica Lindroos
voittaja-luokka 77/100, III-tulos/ winner class 77/100
- 29.6.2016 Masku, Monica Lindroos
voittaja-luokka 84/100, II-tulos/ winner class 84/100
- 29.5.2016, Piteå, Sweden
VAL ERI2, SA, PU3, Vara-sert / CH EXC2, CQ, BM3, Res-CAC

Pepperita's Happy Roar of A Lion "Nalle"
- 21.5.2016, Oulainen, Marjo Järventölä
JUN ERI / JUN EXC

Tuloksia 2015/ Results 2015

Omat koirat / Own dogs

Ridon Hennet Hypnotiq "Soda"
- 10.1.2015, Kajaani, Waldemar Mrowiec
VAL ERI2, SA, PN3, V-SERT/ CH class EXC2, CQ, BB3, R-CAC
21.2.2015, Tuusniemi, Maret Kärdi
VAL ERI1, SA, PN4/ CH class EXC1, CQ, BB4
- 16.5. Rallytoko/ rally obedience, Kemi, Tytti Lintenhofer
ALO 80/100 pistettä/ Beginner class 80/100 points
- 24.5.2015, Kajaani, Gunnar Newmann
VAL EH1/ CH class VG1

Pepperita´s Piece of Gold "Salsa"
- 30.5.2015 Uurainen, vesipelastus, Jan Simolin/ Uurainen, Water rescue, Jan Simolin
AVO 63/100 pistettä, 0-tulos / Open class 63/100 points
- 31.5.2015 Uurainen, vesipelastus, Jan Simolin/ Uurainen, Water rescue, Jan Simolin
AVO 66/100 pistettä, 3-tulos / Open class 66/100 points
- 13.6.2015 Oulu, vesipelastus, Heli Ronkainen/ Oulu, Water rescue, Heli Ronkainen
AVO 59/100 pistettä, 0-tulos, sijoitus 2/2 / Open class 59/100 points, placed 2/2
- 14.6.2015 Oulu, vesipelastus, Heli Ronkainen/ Oulu, Water rescue, Heli Ronkainen
AVO 91/100 pistettä, 1-tulos, sijoitus 1/3 / Open class 91/100 points, placed 1/3
- 5.7.2015 Isojoki, vesipelastus, Monica Lindroos/ Isojoki, Water rescue, Monica Lindroos
AVO 89/100 pistettä, 2-tulos / Open class 89/100 points
- 18.7.2015 Oulu, vesipelastus, Jyrki Heino/ Oulu, Water rescue, Jyrki Heino
AVO 92/100 pistettä, 1-tulos, sijoitus 1/4 / Open class 92/100 points, placed 1/4
- 19.7.2015 Oulu, vesipelastus, Jyrki Heino/ Oulu, Water rescue, Jyrki Heino
AVO 92/100 pistettä, 1-tulos, sijoitus 2/3 -> Siirtyy voittajaluokkaan / Open class 92/100 points, placed 2/3 -moves to champion class
- 29.8. Rallytoko/ rally obedience, Kiiminki, Tytti Lintenhofer
ALO 55/100 pistettä/ Beginner class 55/100 points

Goldbear´s Youmustbejoking "Mani"
- 14.2. Rallytoko/ rally obedience, Oulu, Tytti Lintenhofer
ALO 88/100 pistettä/ Beginner class 88/100 points
- 16.5. Rallytoko/ rally obedience, Kemi, Tytti Lintenhofer
ALO 97/100 pistettä/ Beginner class 97/100 points
- 24.5.2015, Kajaani, Gunnar Newmann
VET ERI1, SA, PN2, ROP-VET/ VET EXC1, CQ, BB2, BOB-VET
- 14.6.2015 Oulu, vesipelastus, Heli Ronkainen/ Oulu, Water rescue, Heli Ronkainen
AVO 56/100 pistettä, 0-tulos, sijoitus 3/3 / Open class 56/100 points, placed 3/3
- 6.6.2015, Tampere ER(speciality), Juha Putkonen
VET ERI4, SA/ VET EXC4, CQ
- 12.7. Rallytoko/ rally obedience, Kemi, Krista Karhu
ALO 85/100 pistettä, RTK1, siirto avoimeen luokkaanBeginner class 85/100 points, RTK1, moves to open class
- 18.7.2015 Oulu, vesipelastus, Jyrki Heino/ Oulu, Water rescue, Jyrki Heino
AVO 45/100 pistettä, 0-tulos, sijoitus 4/4 / Open class 45/100 points, placed 4/4
- 23.8.2015 Oulu, vesipelastus, Pasi Dunderfelt/ Oulu, Water rescue, Pasi Dunderfelt
AVO 48/100 pistettä, 0-tulos, sijoitus 4/5 / Open class 48/100 points, placed 4/5
- 6.9.2015, Äänekoski, Marjo Järventölä
VET ERI1, ROP-VET/ VET EXC1, BOB-VET

Pepperita´s One Heart Full of Joy "Hayden"
- 18.7.2015, Iitti, pentunäyttely/ puppy show, Maija Mäkinen
Pennut 5-7kk, 1kp, ROP-pentu/ Baby class, 1hp, BOB-baby
- 1.8.2015, Luumäki, pentunäyttely/ puppy show, Tuula Savolainen
Pennut 5-7kk, 1kp, ROP-pentu, RYP2/ Baby class, 1hp, BOB-baby, BOG2
- 22.8.2015, Kouvola, Hannele Jokisilta
Pennut 7-9kk, 1. / Puppy class, 1st
- 23.8.2015, Heinola, Teija Salmi-Aalto
Pennut 7-9 kk, 1kp, ROP-pentu/ Puppy class, 1hp, BOB-baby
- 30.8.2015, Tervakoski, Paula Heikkinen-Lehkonen
Pennut 7-9 kk, 1kp, ROP-pentu/ Puppy class, 1hp, BOB-baby

Pepperita´s One Coconut'n'SomeRum "Rommi"
- 6.9.2015, Äänekoski, Marjo Järventölä
Pennut 7-9 kk, 1kp, ROP-pentu/ Puppy class, 1hp, BOB-baby

 

Pepperita´s kasvatit / Pepperita´s offspring


Pepperita´s Piece of Cake "Rene"
- 24.1.2015, Turku, Simon Rooney
VAL ERI/ CH class EXC
- 16.5.2015, Rauma, Janet Lobb
VAL ERI3/ CH class EXC3
- 6.6.2015, Tampere ER(speciality), Juha Putkonen
VAL H/ CH class G
- 17.6.2015 Masku, vesipelastus, Monica Lindroos/ Masku, Water rescue, Monica Lindroos
VAL 40/100 pistettä, 0-tulos / CH class 40/100 points
- 18.7.2015 Hämeenlinna, vesipelastus, Teemupekka Virtanen/ Hämeenlinna, Water rescue, Teemupekka Virtanen
VAL 40/100 pistettä, 0-tulos / CH class 40/100 points

Pepperita´s Piece of Spanish Dream "Taco"
- 6.6.2015, Tampere ER(speciality), Juha Putkonen
VAL EH/ CH class VG
- 4.7.2015, Piteå, Ruotsi/Sweden, Nina Lönner-Andersson
VAL ERI1/ CH class EXC1

Pepperita´s Piece of My Heart "Lysti"
- 12.7. Rallytoko/ rally obedience, Kemi, Krista Karhu
ALO HYL, yksi kyltti jäi välistä/ Beginner class disqualified, they missed one sign
- 6.9.2015, Äänekoski, Marjo Järventölä
  AVO ERI3 / Open class EXC3

 
Tuloksia 2014/ Results 2014

Omat koirat / Own dogs

 
Ridon Hennet Hypnotiq "Soda"
- 15.2.2014, Pello, Leni Finne
VAL ERI2/ CH class EXC2
- 3.8.2014, Siikajoki, Maija Mäkinen
VAL ERI1, SA, PN2, V-SERT/ CH class EXC1, CQ, BB2, R-CAC
- 12.10.2014, Valmiera, Latvia, Dimitri Mamontov
VAL ERI1, SA, SERT, ROP -> LV MVA/ CH class EXC1, CQ, CAC, BOB -> LV CH
- 13.10.2014, Valmiera, Latvia, Marion Cambell
VAL ERI1, SA, PN2/ CH class EXC1, CQ, BB2
 

Pepperita´s Piece of Gold "Salsa"
- 29.3.2014, Kemijärvi, Teija Salmi-Aalto
VAL EH1/ CH class VG1
- 28.6.2014 Kurikka, vesipelastus, Monica Lindroos/ Kurikka, Water rescue, Monica Lindroos
ALO 98/100 pistettä, 1-tulos, sijoitus 1/4 / Novice class 98/100 points, placed 1/4
- 29.6.2014 Kurikka, vesipelastus, Monica Lindroos/ Kurikka, Water rescue, Monica Lindroos
ALO 75/100 pistettä, 3-tulos, sijoitus 6/7 / Novice class 75/100 points, placed 6/7
- 6.7.2014 Kuopio, vesipelastus, Heli Ronkainen/ Kuopio, Water rescue, Heli Ronkainen
ALO 88/100 pistettä, 2-tulos, sijoitus 2/7 / Novice class 88/100 points, placed 2/7
- 13.7.2014 Oulu, vesipelastus, Jyrki Heino/ Oulu, Water rescue, Jyrki Heino
ALO 100/100 pistettä, 1-tulos, sijoitus 2/5 -> siirto avoimeen luokkaan / Novice class 100/100 points, placed 2/5 -> moves to open class
- 16.8.2014 Simo, vesipelastus, Jan Simolin/ Simo, Water rescue, Jan Simolin
AVO 89/100 pistettä, 2-tulos, sijoitus 1/2 / Open class 89/100 points, placed 1/2
- 17.8.2014 Simo, vesipelastus, Jan Simolin/ Simo, Water rescue, Jan Simolin
AVO 74/100 pistettä, 3-tulos, sijoitus 1/2 / Open class 74/100 points, placed 1/2
- 24.8.2014 Oulu, vesipelastus, Jyrki Heino/ Oulu, Water rescue, Jyrki Heino
AVO 83/100 pistettä, 2-tulos, sijoitus 2/3 / Open class 83/100 points, placed 2/3
- 6.9.2014 Laukaa, vesipelastus, Sari Ruponen/ Laukaa, Water rescue, Sari Ruponen
AVO 44/100 pistettä / Open class 44/100 points


Goldbear´s Youmustbejoking "Mani"
- 8.3.2014, Vilna, Lithuania, Anna Kochan
VET ERI1, VN, ROP-VET ->LT VV-14, LT V MVA/ Veteran Class EXC1, VN, BOB-VET -> LT VW-14, LT V CH
- 9.3.2014, Vilna, Lithuania, Tatiana Raschikhmarova
VET ERI1, VN, ROP-VET/ Veteran Class EXC1, VN, BOB-VET
- 12.4.2014 Tallinn, Estonia, Niksa Lemo
VET ERI1, SA, Vet-SERT, PN2, ROP-VET -> EE VetMVA, TLN VetW-14/ Veteran Class EXC1, CQ, Vet-CAC, BB2, BOB-VET -> EE VetCH, TLN VetW-14
- 29.3.2014, Kemijärvi, Teija Salmi-Aalto
VET ERI1, SA, PN2, ROP-VET/ Vet class EXC1, CQ, BB2, BOB-VET
- 17.5.2014, Oulu, Maire Tönurist
VET ERI1, SA, PN2, VSP-VET/ Vet class EXC1, CQ, BB2, BOS-VET
- 24.5.2014, Oulainen, Kirsi Tevalin (rotukehä/breed), Pirjo Aaltonen (bis-vet)
VET ERI1, SA, PN2, ROP-VET, VSP, BIS3-VET/ Vet class EXC1, CQ, BB1, BOB-VET, BOS, BIS3-Vet
- 31.5.2014 Uurainen, vesipelastus, Jan Simolin/ Uurainen, Water rescue, Jan Simolin
ALO 99/100 pistettä, 1-tulos, sijoitus 3/10 -> siirto avoimeen luokkaan / Novice class 99/100 points, placed 3/10 -> moves to open class
- 31.5.2014 Uurainen, vesipelastus, Jan Simolin/ Uurainen, Water rescue, Jan Simolin
AVO 67/100 pistettä, 3-tulos, sijoitus 1/5 / Open class 67/100 points, placed 1/5
- 15.6.2014 Tromsso, Norway, Inese Pablaka
VET ERI1, SA, PN2, SERT, ROP-VET -> NO&POHJ MVA/ Vet class EXC1, CQ, BB2, CAC, BOB-VET -> NO&NORD CH
- 21.6.2014, Rovaniemi, Beata Petkevica
VET ERI1, SA, ROP-VET/ Vet class EXC1, CQ, BOB-VET
- 28.6.2014 Kurikka, vesipelastus, Monica Lindroos/ Kurikka, Water rescue, Monica Lindroos
AVO 0/100 pistettä, ei tulosta / Open class 0/100 points
- 12.7.2014, Oulu, Harru Tast
VET EH2/ Vet class VG2
- 19.7.2014, Kemi, Andrzej Stepinski
VET ERI1, SA, PN2, ROP-VET/ Vet class EXC1, CQ, BB2, BOB-VET
- 3.8.2014, Siikajoki, Anita Al-Bachy
VET ERI1, SA, PN4, ROP-VET/ Vet class EXC1, CQ, BB4, BOB-VET
- 8.8.2014, Helsinki WW-14, Diane Anderson
VET ERI2/ Vet class EXC2
- 16.8.2014 Simo, vesipelastus, Jan Simolin/ Simo, Water rescue, Jan Simolin
AVO 74/100 pistettä, 3-tulos, sijoitus 2/2 / Open class 74/100 points, placed 2/2
- 16.8.2014 Simo, vesipelastus, Jan Simolin/ Simo, Water rescue, Jan Simolin
AVO 65/100 pistettä, 3-tulos, sijoitus 2/2 / Open class 65/100 points, placed 2/2
- 12.10.2014, Valmiera, Latvia, Svante Frisk
VET ERI1, SA, ROP-VET, VET-SERT, PN4/ Vet class EXC1, CQ, BOB-VET, VET-CAC, BB4
- 13.10.2014, Valmiera, Latvia, Marion Cambell
VET ERI1, SA, ROP-VET, PN4 -> LV VET MVA/ Vet class EXC1, CQ, BOB-VET, BB3 -> LV VetCH
 
Pepperita´s kasvatit / Pepperita´s offspring

Pepperita´s Piece of My Heart "Lysti"
- 29.3.2014, Kemijärvi, Teija Salmi-Aalto
AVO EH2/ Open class VG2
- 17.5.2014, Oulu, Maire Tönurist
AVO ERI2, SA, PN4, Vara-SERT/ Open class ECX2, CQ, BB4, RES-CAC
- 18.5.2014, Oulu, Marie-Josee Melchior
AVO ERI1 / Open class EXC1
- 24.5.2014, Oulainen, Kirsi Tevalin
AVO EH2/ Open class VG2
- 21.6.2014, Rovaniemi, Beata Petkevica
AVO EH3 / Open class VG3
- 3.8.2014, Siikajoki, Anita Al-Bachy
  AVO ERI2, SA/ Open class EXC2, CQ

 
Pepperita´s Piece of Cake "Rene"
- 29.3.2014, Helsinki (Erkkari/Speciality), Rainer Vuorinen
VAL EH/ CH class VG
- 18.1.2014, Turku, Cahrlott Sandberg
VAL EH/ CH class VG
- 15.6.2014 Parainen, vesipelastus, Jan Simolin/ Parainen, Water rescue, Jan Simolin
ALO 97/100 pistettä, 1-tulos, sijoitus 1/3 / Novice class 97/100 points, placed 1/3
- 16.6.2014 Masku, vesipelastus, Jan Simolin/ Masku, Water rescue, Jan Simolin
ALO 91/100 pistettä, 1-tulos, sijoitus 1/2 -> siirto avoimeen luokkaan / Novice class 91/100 points, placed 1/2 -> moves to open class
- 24.7.2014 Masku, vesipelastus, Jyrki Heino/ Masku, Water rescue, Jyrki Heino
AVO 65/100 pistettä, 3-tulos/ Open class 65/100 points
- 10.8.2014 Parainen, vesipelastus, Kim Granholm/ Parainen, Water rescue, Kim Granholm
AVO 99/100 pistettä, 1-tulos/ Open class 99/100 points
- 28.8.2014 Masku, vesipelastus, Jan Simolin/ Masku, Water rescue, Jan Simolin
AVO 94/100 pistettä, 1-tulos, sijoitus 1/3/ Open class 94/100 points, placed 1/3
- 30.8.2014 Parainen, vesipelastus, Kim Granholm/ Parainen, Water rescue, Kim Granholm
AVO 85/100 pistettä, 2-tulos/ Open class 85/100 points
- 6.9.2014 Laukaa, vesipelastus, Sari Ruponen/ Laukaa, Water rescue, Sari Ruponen
AVO 91/100 pistettä, 1-tulos, sijoitus 3/8-> siirto voittaja-luokkaan / Open class 91/100 points, placed 3/8 -> moves to winner class


Pepperita´s Piece of Spanish Dream "Taco"
- 29.3.2014, Kemijärvi, Teija Salmi-Aalto
VAL ERI2/ CH class EXC2
- 12.4.2014 Tallinn, Estonia, Niksa Lemo
VAL ERI2, SA, PU3/ CH class EXC2, CQ, BM3
- 18.5.2014, Oulu, Marie-Josee Melchior
VAL ERI4 / CH class EXC4
- 15.6.214 Tromsso, Norway, Inese Pablaka
VAL ERI2, SA, PU3/ CH class EXC2, CQ, BM3
 


2013 Tuloksia / 2013 Results

Omat koirat / Own dogs

 
Ridon Hennet Hypnotiq "Soda"
- 13.10.2013 Tornio, Jari Keinänen ja Reijo Hynynen
Luonnetesti +110 pistettä, laukausvarma / temperament test +110 points, not affraid of gunshots
- 8.9.2013, Tallinna, Estonia, Marja Talvitie
AVO ERI1, SA, PN2 / Open class EXC1, CQ, BB2
- 7.9.2013, Tallinna, Estonia, Seamus Oates
AVO ERI1, SA, PN2, SERT -> EE MVA / Open class EXC1, CQ, BB2, CAC -> EE CH
- 9.5.2013, Rovaniemi, Hannele Jokisilta
AVO ERI4 / Open class EXC4
- 21.4.2013 Rakvere, Estonia, Satu Ylä-Mononen
AVO ERI3 / Open class EXC3
- 20.4.2013 Rakvere, Estonia, Petru Muntean
AVO EH / Open class VG
-3.3.2013 Harju, Estonia
AVO ERI1, SA/ Open class EXC1, CQ
- 2.3.2013 Harju, Estonia
AVO EH/ Open class VG

Pepperita´s Piece of My Heart "Lysti"
- 13.10.2013 Tornio, Jari Keinänen ja Reijo Hynynen
Luonnetesti +110 pistettä, laukausvarma / temperament test +110 points, not affraid of gunshots
- 8.9.2013, Tallinna, Estonia, Marja Talvitie
AVO ERI2 / Open class EXC2
- 7.9.2013, Tallinna, Estonia, Karel Horak
AVO EH / Open class VG
- 4.8.2013, Haapajärvi, Marja Talvitie
AVO ERI1, SA, PN2, SERT / Open class EXC1, CQ, BB2, CAC
-9.5.2013, Rovaniemi, Saija Juutilainen
AVO ERI1, SA, PN2, SERT / Open class EXC1, CQ, BB2, CAC
- 4.5.2013, Kajaani, Irina Poletaeva
AVO ERI2 / Open class EXC2
- 21.4.2013 Rakvere, Estonia, Satu Ylä-Mononen
AVO ERI2, SA, PN2, SERT / Open class EXC2, CQ, BB2, CAC
- 20.4.2013 Rakvere, Estonia, Igor Zizevskis
AVO EH / Open class VG

Pepperita´s Piece of Gold "Salsa"
- 14.9.2013 Rovaniemi, Jari Keinänen ja Riitta Lehmuspelto
Luonnetesti +95 pistettä, laukausvarma / temperament test +95 points, not affraid of gunshots
- 18.8.2013 Simo, vesipelastus, Jan Simolin ja Tarmo Sipola / Kemi, Water rescue, Jan Simolin ja Tarmo Sipola
ALO 70/100 pistettä/ Novice class 70/100 points
- 12.7.2013 Liminka er, Adriana Griffa
VAL ERI/ CH class EXC
- 16.6.2013 Vännäs, Sweden, Åke Cronander
VAL ERI1, SA, SERT, CACIB, VSP -> SE MVA / CH class EXC1, CQ, CAC, CACIB, BOS -> SE CH
- 26.5.2013, Harjavalta, Mile Aleksoski
VAL ERI1 / CH class EXC1
19.5.2013, Pietå, Sweden,
VAL EH2/ CH class VG2

Goldbear´s Youmustbejoking "Mani"
- 6.10.2013 Harstad, Norway, Marit Sunde
VAL ERI2 / CH class EXC2
-1.9.2013 Oulu, vesipelastus, Pasi Dunderfelt ja / Oulu, Water rescue, Pasi Dunderfelt and
ALO 83/100 pistettä/ Novice class 83/100 points
-31.8.2013 Oulu, vesipelastus, Pasi Dunderfelt ja  / Oulu, Water rescue, Pasi Dunderfelt and
ALO 90/100 pistettä/ Novice class 90/100 points
- 18.8.2013 Simo, vesipelastus, Jan Simolin ja Tarmo Sipola / Kemi, Water rescue, Jan Simolin and Tarmo Sipola
ALO 84/100 pistettä/ Novice class 84/100 points
- 17.8.2013 Simo, vesipelastus, Jan Simolin ja Tarmo Sipola / Kemi, Water rescue, Jan Simolin and Tarmo Sipola
ALO 54/100 pistettä/ Novice class 54/100 points
(
aivan kamala keli / The weather was just terrible)
-28.7.2013 Kemi, vesipelastus, Pasi Dunderfelt ja Tarmo Sipola / Kemi, Water rescue, Pasi Dunderfelt and Tarmo Sipola
ALO 75/100 pistettä/ Novice class 75/100 points
- 27.7.2013 Kemi, vesipelastus, Pasi Dunderfelt ja Tarmo Sipola / Kemi, Water rescue, Pasi Dunderfelt and Tarmo Sipola
ALO 89/100 pistettä/ Novice class 89/100 points
- 13.7.2013 Oulu, vesipelastus, Jyrki Heino ja Terhi Mikkilä / Oulu, Water rescue, Jyrki Heino and Terhi Mikkilä
ALO 79/100 pistettä/ Novice class 79/100 points
- 12.7. Liminka er, Adriana Griffa
VAL ERI/ CH class EXC
Pepperita´s kasvatit / Pepperita´s offspring

Pepperita´s Piece of Cake "Rene"
- 3.8.2013, Turku, Petro Sanchez Delerue
VAL ERI1, SA, PU2/ CH class EXC1, CQ, BM2
- 3.8. Masku, vesipelastus, Monica Lindroos, Merja Utriainen / Masku, Water rescue, MOnica Lindroos, Merja Utriainen
ALO 61/100 pistettä/ Novice class 61/100 points
-14.7. Oulu, vesipelastus, Jyrki Heino ja Terhi Mikkilä / Oulu, Water rescue, Jyrki Heino and Terhi Mikkilä
ALO 74/100 pistettä/ Novice class 74/100 points
- 13.7. Oulu, Ann Long-Doyle
VAL ERI/ CH class EXC
- 12.7. Liminka er, Adriana Griffa
VAL ERI/ CH class EXC
- 8.7.2013 Masku, vesipelastus, Kim Granholm ja Monica Lindroos / Masku, Water rescue, Kim Granholm and Monica Lindroos
ALO 68/100 pistettä/ Novice class 68/100 points
- 26.6.2013 Masku, vesipelastus, Jyrki Heino ja Katri Dunderfelt / Masku, Water rescue, Jyrki Heino and Katri Dunderfelt
ALO 49/100 pistettä/ Novice class 49/100 points
- 16.6.2013 Vännäs, Sweden, Åke Cronander
VAL ERI1 / CH class EXC1
- 26.5.2013, Harjavalta, Mile Aleksoski
VAL ERI1 / CH class EXC1
- 25.5.2013 Turku
Luonnetesti +182 pistettä, laukausvarma / temperament test +182 points, not affraid of gunshots
- 18.5.2013, Mynämäki, Irina Poletaeva
VAL ERI1, SA, PU1, ROP / CH class EXC1, CQ, BM1, BOB
- 20.4.2013 Laitila, Maret Kärdi
VAL ERI1, SA, PU1, SERT, VSP -> FI MVA / CH Class EXC1, CK, BM1, CAC, BOS -> FI CH
-19.1.2013 Turku int., Paul D´Hooge
VAL ERI3 / CH Class EXC3

Pepperita´s Piece of Spanish Dream "Taco"
- 13.10.2013 Tornio, Jari Keinänen ja Reijo Hynynen
Luonnetesti +125 pistettä, laukausvarma / temperament test +125 points, not affraid of gunshots
- 6.10.2013 Harstad, Norway, Marit Sunde
VAL ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP -> NO&POHJ MVA / CH class EXC1, CQ, BM1, CAC, CACIB, BOS -> NO& NORD CH
- 12.7.2013 Liminka er, Adriana Griffa
VAL ERI/ CH class EXC
- 16.6.2013 Tromssa, Norway
VAL ERI1, PU2, VARA-SERT, VARA-CACIB / CH class EXC1, BM2, R-CAC, R-CACIB
- 26.5.2013, Harjavalta, Mile Aleksoski
VAL ERI2 / CH class EXC2
- 25.5.2013, Rauma, Andras Polgras
VAL ERI4 / CH class EXC
-9.5.2013, Rovaniemi, Saija Juutilainen
VAL ERI1, SA, PU3 / CH class EXC1, CQ, BM3
- 4.5.2013, Kajaani, Irina Poletaeva
VAL ERI1 / CH class EXC1