Tuloksia 2018/ Results 2018

Omat koirat / Own dogs


Flyer Rojaus Bernas "Tomas"
- 14.1.2017 Kajaani, Veli-Pekka Kumpumäki
AVO ERI / Open class EXC
- 4.3.2017 Juuka, Jari Lakso
AVO VG / Open class VG
- 24.3.2017 Kemijärvi, Elina Haapaniemi
AVO H / Open class G
- 12.5. Oulu, Anita Al-Bachy
AVO ERI2, SA/ Open class EXC2, CQ
-19.5. Birstonas, Liettua, Anna Rogowska
AVO ERI 1, W, PU1, VSP/ Open class EXC1, W, BM1, BOS
20.5. Riika, Latvia, tuomari Jasna Matejcic
AVO ERI / Open class EXC
- 16.6. Rovaniemi, Marit Sunde
AVO ERI1, / Open class EXC1  
- 7.7. Liminka, erikoisnäyttely, Janet Lobb
AVO EH/ Open class VG
- 14.7. Laukaa, Mette Tufte
AVO ERI1/ Open class EXC1
- 21.7. Ylivieska, Anita Foley-Duggan
AVO ERI1, SA, PU3, SERT/ Open class EXC1, CQ, BM3, CAC
- 1.9. Kihniö, Kirsi Kentala
AVO ERI3/ Open class EXC3

CH Ridon Hennet Hypnotiq "Soda"
- 4.3.2017 Juuka, Jari Lakso
VAL ERI2, SA / CH EXC2, CQ

Flying Tail's Girl Power for Pepperitas "Melli"
- 19.5. Birstonas, Liettua, Anna Rogowska
ROP-BABY/ BOB-BABY
19.5. Birstonas, Liettua, erikoisnäyttely, tuomari Viktoras Avtusko
ROP-BABY, BISS-BABY/ BOB-BABY, BISS-BABY
20.5. Riika, Latvia, tuomari Jasna Matejcic
ROP-BABY, BIS2-BABY/ BOB-BABY, BIS2-BABY
20.5. Riika, Latvia, molossirotujen erikoisnäyttely, tuomari Dainora Sudoikiene
ROP-BABY, BIS1-PUPPY/ BOB-BABY, BIS1-PUPPY
- 18.8. Tampere pentunly, Nina Janger
1 KP, PN2 / 1 HP, BB2
- 19.8. Tampere pentunly, Helin Tenson
1 KP, ROP-pentu, RYP3 / 1 HP, BOB-puppy, BOG3
- 1.9. Tampere pentunly, Tanya Ahlman-Stockmari
1 KP, ROP-pentu / 1 HP, BOB-puppy
- 2.9. Tampere pentunly, Olli Kokkonen
PEN 2 / 2

Ohoi's U Got The Look "Juno"
- 19.5. Birstonas, Liettua, Anna Rogowska
ERI1, JW, ROP-JUN, VSP/ EXC1, JW, BOB-JUN, BOS
19.5. Birstonas, Liettua, erikoisnäyttely, tuomari Viktoras Avtusko
ERI1, JW, ROP-JUN/ EXC1, JW, BOB-JUN
20.5. Riika, Latvia, tuomari Jasna Matejcic
ERI1, SA, JUN-SERT, ROP-JUN, PN1, ROP/ EXC1, CQ, Jun-CAC, BOB-JUN, BB1, BOB
20.5. Riika, Latvia, molossirotujen erikoisnäyttely, tuomari Dainora sudoikiene
ERI1, SA, JUN-SERT, ROP-JUN, PN1, ROP, BIS5-JUN, BIS5/ EXC1, CQ, Jun-CAC, BOB-JUN, BB1, BOB, BIS5-jun, BIS5
16.6. Rovaniemi, Petr Rehanek
ERI1, SA, PN2, SERT, NORD vara-sert/ EXC1, CQ, BB2, CAC, NORD res-cac
14.7. Laukaa, Mette Tufte
JUN ERI2/ JUN EXC2
21.7. Ylivieska, Anita Foley-Duggan
ERI1, SA, PN3, SERT/ EXC1, CQ, BB3, CAC
- 28.7. Mannila, Oulu, Pasi Dunderfelt
junioriluokka 25/50/ junior class 25/50
- 29.7. Mannila, Oulu, Pasi Dunderfelt
junioriluokka 25/50/ junior class 25/50

CH Pepperita's Piece of Gold "Salsa"
19.5. Birstonas, Liettua, erikoisnäyttely, tuomari Viktoras Avtusko
ERI1, VetW, VSP-VET/ EXC1, VetW, BOS-vet
20.5. Riika, Latvia, tuomari Jasna Matejcic
VET ERI1/ VET EXC1
20.5. Riika, Latvia, molossirotujen erikoisnäyttely, tuomari Dainora sudoikiene
VET ERI1/ VET EXC1

Must Have Kilnioji Širdis "Tellervo"
- 28.7. Mannila, Oulu, Pasi Dunderfelt
alo-luokka 71/100, III-tulos/ novice class 71/100
- 29.7. Mannila, Oulu, Pasi Dunderfelt
alo-luokka 58/100/ novice class 58/100

Goldbear's Amber Rose "Muska"
- 19.5. Oulainen, Maija Heinilä
AVO H/ Open class G
- 16.6. Rovaniemi, Marit Sunde
AVO EH3 / Open class EH3 
- 7.7. Oulu, Birgitta Svarstad
AVO EH/ Open class VG 
- 7.7. Liminka, erikoisnäyttely, Joe Lobb
AVO EH/ Open class VG

Pepperita´s kasvatit / Pepperita´s offspring

Pepperita's Happy Roar of A Lion "Nalle"
- 13.1.2018 Kajaani, Hedi Kumm
AVO ERI1, SA, PU2, SERTI, vara-CACIB / Open class EXC1, CQ, BM2, CAC, res-CACIB
- 7.4.2018 Kajaani, Paula Heikkinen-Lehkonen
AVO ERI2, SA, PU2, vara-SERTI / Open class EXC2, CQ, BM2, res-CAC
- 16.6. Rovaniemi, Marit Sunde
AVO ERI2, / Open class EXC2
- 7.7. Oulu, Birgitta Svarstad
AVO H/ Open class G
- 21.7. Ylivieska, Anita Foley-Duggan
AVO ERI3, SA/ Open class EXC3, CQ

Pepperita's Piece of Spanish Dream "Taco"
- 13.1.2018 Kajaani, Tiina Taulos
VAL EH / CH VG
- 19.5. Birstonas, Liettua, Anna Rogowska
ERI1, VetW, ROP-VET, BIS3-vet/ EXC1, VetW, BOB-Vet, BIS3-vet
- 19.5. Birstonas, Liettua, erikoisnäyttely, tuomari Viktoras Avtusko
ERI1, VetW, ROP-VET, club veteraani voittaja 2018, BISS-VET/ EXC1, VetW, BOB-Vet Club veteran winner 2018, BISS-VET
20.5. Riika, Latvia, tuomari Jasna Matejcic
ERI1, KP, VET-SERT, ROP-VET, PU1, VSP BIS3-VET/ EXC1, HP, VET-CAC, BOB-VET, BM1, BOS, BIS3-VET
20.5. Riika, Latvia, molossirotujen erikoisnäyttely, tuomari Dainora Sudoikiene
ERI1, KP, VET-SERT, ROP-VET, PU1, VSP BIS4-VET/ EXC1, HP, Vet-Cac, BOB-VET, BM1, BOS, BIS4-vet

Pepperita's Piece of My Heart "Lysti"
- 28.7. Mannila, Oulu, Pasi Dunderfelt
alo-luokka 93/100, I-tulos - > siirto avoimeen luokkaan, ALO-rotumestas/ novice class 92/100 -> moves to open class, novice class breed champion


Edellisten vuosien tuloksia/ Results from 2013, 2014, 2015, 2016, 2017